18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI
 
 
        Bugün, tarihimizin şanlı sayfalarına altın harflerle işlenen Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıl dönümünü ve Şehitleri Anma Gününü yaşamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.Türk Milletinin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığı bir dönemi simgeleyen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günüdür. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur” sözlerinde ifadesini bulan bu zafer, aynı zamanda Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin de ölümsüzlük anıtıdır.
 
        Kutsal bildiği değerler uğruna canını ortaya koyma fedakârlığını ifade eden şehadet ruhu tarih boyunca milletimizin benliğinde yer ettiği gibi bugün de tüm canlılığıyla yaşamaya devam etmektedir.
 
        Dün cephelerdeki savaşlarda istiklal ve istikbaline sahip çıkmış olan aziz milletimiz, bugün de ülkemizin huzuruna kast eden terörle mücadeleye devam ediyor.
 
        15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazmışlardır.
 
        Bin yılı aşkın süredir bu toprakları kanlarıyla bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizin bizlere bıraktığı manevi mirası layıkıyla korumak ve gelecek nesillerimize üzerinde özgürce yaşamaktan gurur duyacakları bir ülke bırakmak bugünkü nesiller olarak üzerimizdeki en önemli sorumluluktur.
 
        Çanakkale Zaferinin yıldönümünü kutluyor, Vatanımızın bölünmezliği, milletimizin bağımsızlığı, ay yıldızlı al bayrağımızın göklerimizde özgürce dalgalanması için canlarından vazgeçen aziz şehitlerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı minnet ve şükranla yâd ediyorum.